Παναχαϊκή: Βροντερό παρών στην Αγυιά από τους πατρινούς
από Αλέξανδρος Κογκόλης
"Κόλλησε" στο μηδέν με τη Βάρδα
Η Παναχαϊκή μπορεί και πάλι να μην κατάφερε να πάρει τη νίκη, αυτή τη φορά κόντρα στον ΠΑΟ Βάρδας με τον οποίο αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0), ωστόσο οι Πατρινοί φίλαθλοι έδωσαν δυναμικό παρών.
Την αναγκαιότητα για διαφάνεια και λογοδοσία της Περιφερειακής Αρχής τόνισε ο επικεφαλής της παράταξης «Μαζί Αλλάζουμε - Δυτική Ελλάδα», Κώστας Καρπέτας, κατά την τοποθέτησή του στο περιφερειακό συμβούλιο της Πέμπτης 25ης Ιουλίου 2024
Την πλήρη εικόνα των δαπανών της ΠΔΕ, με τη μέθοδο των αναθέσεων, αποσαφήνισε στο Περιφερειακό Συμβούλιο που πραγματοποιήθηκε χθες Πέμπτη 25 Ιουλίου, ο Περιφερειάρχης,Νεκτάριος Φαρμάκης.