Την 6η νίκη στο Πρωτάθλημα της Α΄ 2 ΕΣΚΑΗ πανηγύρισε ο ΠΑΣ Ναυπάκτου καθώς επικράτησε του ΠΗΓΑΣΟΥ Μπεγουλακίου με σκορ 67-53 στο κλειστό Παπαχαραλάμπειο στάδιο.
Η ομάδα του Γιώργου Σταθάτου ήταν συγκεντρωμένη καθόλη τη διάρκεια του ματς και παίζοντας καλή άμυνα στα ατού των φιλοξενουμένων είχε από την αρχή το κεφάλι στο σκορ, κλείνοντας το ημίχρονο με 10 πόντους διαφορά 38-28. Στο 2ο μέρος έβγαλε αυτοματισμούς στην επίθεση και έφτασε τη διαφορά μέχρι τους 18 πόντους. Πολυφωνία στην επίθεση για τους γηπεδούχους που για ένα ακόμη ματς χρησιμοποιήθηκαν και οι 12 παίκτες και έβγαλαν καλές συνεργασίες και ωραίες φάσεις που ενθουσίασαν τους φιλάθλους. Πρώτος σκόρερ για την ομάδα της Ναυπάκτου ο Πολύχρονος με 16 πόντους και τον ακολούθησαν οι Ασημακόπουλος και Σταμάτης με 12 και 10 πόντους αντίστοιχα και οι Αμπλάς και Πάτσιος που σημείωσαν από 8 πόντους. Από τον Πήγασο πρώτος σκόρερ ο Δημόπουλος με 13 πόντους και τον ακολούθησαν οι Κόγκος και Κανταρτζόπουλος που σημείωσαν από 10 και 8 πόντους αντίστοιχα.
Την αναγκαιότητα για διαφάνεια και λογοδοσία της Περιφερειακής Αρχής τόνισε ο επικεφαλής της παράταξης «Μαζί Αλλάζουμε - Δυτική Ελλάδα», Κώστας Καρπέτας, κατά την τοποθέτησή του στο περιφερειακό συμβούλιο της Πέμπτης 25ης Ιουλίου 2024
Την πλήρη εικόνα των δαπανών της ΠΔΕ, με τη μέθοδο των αναθέσεων, αποσαφήνισε στο Περιφερειακό Συμβούλιο που πραγματοποιήθηκε χθες Πέμπτη 25 Ιουλίου, ο Περιφερειάρχης,Νεκτάριος Φαρμάκης.