Ακυρώνεται η προγραμματισμένη για αύριο Τρίτη συναυλία του Γιάννη Πάριου στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο.
Οπως αναφέρουν οι διοργανωτές σε ανακοίνωσή τους: «Οι συνεχόμενες μεταβολές των πρόγνωσεων του καιρού σε συνδυασμό με τις πολυ χαμηλές θερμοκρασίες κατα τις βραδινές ώρες μας οδηγούν στην οριστική αναβολή της συναυλίας του Γιάννη Πάριου.
Η συναυλία θα πραγματοποιηθεί στα μέσα Ιουλίου σε νέα ημερομηνία που θα ανακοινωθεί σύντομα.
Τα εισιτήρια που έχουν αγοραστεί απο discover, γωνιά του βιβλίου και θρανίο επιστρέφονται στα ίδια σημεία απο σήμερα.
Τα εισιτήρια που έχουν αγοραστεί από το public μόνο θα επιστρέφονται απο Τρίτη 6 Ιουνίου μέχρι Παρασκευή 9 Ιουνίου και ώρες 12:00-16:00 στο Θρανίο στην πλατεία αγίας Σοφίας και μόνο!
Την αναγκαιότητα για διαφάνεια και λογοδοσία της Περιφερειακής Αρχής τόνισε ο επικεφαλής της παράταξης «Μαζί Αλλάζουμε - Δυτική Ελλάδα», Κώστας Καρπέτας, κατά την τοποθέτησή του στο περιφερειακό συμβούλιο της Πέμπτης 25ης Ιουλίου 2024
Την πλήρη εικόνα των δαπανών της ΠΔΕ, με τη μέθοδο των αναθέσεων, αποσαφήνισε στο Περιφερειακό Συμβούλιο που πραγματοποιήθηκε χθες Πέμπτη 25 Ιουλίου, ο Περιφερειάρχης,Νεκτάριος Φαρμάκης.