Δυτική Ελλάδα: Ο Σύλλογος Εθελοντών Αιμοδοτών Αγρινίου συμμετέχει στην λαμπαδηδοδρομία αιμοδοσίας
από Lepanto RTV
Αύριο Παρασκευή 26 Αυγούστου 2016
Ο Σύλλογος Εθελοντών Αιμοδοτών Αγρινίου, στα πλαίσια της 14ης Πανελλήνιας Λαμπαδηδρομίας, συμμετέχει στην τελετή αφής της «Φλόγας της Αγάπης» που θα γίνει 26 Αυγούστου 2016, ημέρα Παρασκευή και ώρα 19:00 στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό του Αγίου Ανδρέα ,πολιούχου της Πάτρας.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί υπό την αιγίδα της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδος, του Εθνικού Κέντρου Αιμοδοσίας, της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Συλλόγων Εθελοντών Αιμοδοτών (Π.Ο.Σ.Ε.Α) και της Ελληνικής Ομοσπονδίας Θαλασσαιμικών (Ε.Ο.ΘΑ).
Καλούμε τα μέλη και τους φίλους του Συλλόγου μας να παρευρεθούν στην εκδήλωση για την «Φλόγα της Αγάπης». Η φλόγα θα φτάσει στην πόλη του Αγρινίου στις 23 Σεπτεμβρίου 2016.
Την αναγκαιότητα για διαφάνεια και λογοδοσία της Περιφερειακής Αρχής τόνισε ο επικεφαλής της παράταξης «Μαζί Αλλάζουμε - Δυτική Ελλάδα», Κώστας Καρπέτας, κατά την τοποθέτησή του στο περιφερειακό συμβούλιο της Πέμπτης 25ης Ιουλίου 2024
Την πλήρη εικόνα των δαπανών της ΠΔΕ, με τη μέθοδο των αναθέσεων, αποσαφήνισε στο Περιφερειακό Συμβούλιο που πραγματοποιήθηκε χθες Πέμπτη 25 Ιουλίου, ο Περιφερειάρχης,Νεκτάριος Φαρμάκης.