ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ Δ. ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑ, ΓΓ ΤΗΣ ΚΕ ΤΟΥ ΚΚΕ ΣΤΟ ΝΟΜΟ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ
από ΜΑΝΤΩ ΚΑΠΕΝΤΖΩΝΗ
Ο ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ Δημήτρης Κουτσούμπας την Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου θα πραγματοποιήσει επίσκεψη στην Αιτωλοακαρνανία.
Το πρόγραμμα της επίσκεψης του είναι το εξής:
- Στις 10.00 στο Νοσοκομείο Μεσολογγίου, θα συναντηθεί με γιατρούς και νοσηλευτικό προσωπικό του νοσοκομείου.
- Στις 11.00 στο Αιτωλικό, στην αίθουσα του Παλαιού Δημαρχείου, θα συναντηθεί με το Σωματείο των ψαράδων της Λιμνοθάλασσας Αιτωλικού-Μεσολογγίου και με εκπροσώπους αγροτικών συλλόγων της περιοχής.
- Στις 12.30 θα πραγματοποιήσει περιοδεία στην Κεντρική Αγορά του Αγρινίου (στην οδό Παπαστράτου) και αμέσως μετά στην αίθουσα του Δημαρχείου θα συναντηθεί και θα συζητήσει με εκπροσώπους συλλόγων εμποροϋπαλλήλων και καταστηματαρχών της πόλης.
Την αναγκαιότητα για διαφάνεια και λογοδοσία της Περιφερειακής Αρχής τόνισε ο επικεφαλής της παράταξης «Μαζί Αλλάζουμε - Δυτική Ελλάδα», Κώστας Καρπέτας, κατά την τοποθέτησή του στο περιφερειακό συμβούλιο της Πέμπτης 25ης Ιουλίου 2024
Την πλήρη εικόνα των δαπανών της ΠΔΕ, με τη μέθοδο των αναθέσεων, αποσαφήνισε στο Περιφερειακό Συμβούλιο που πραγματοποιήθηκε χθες Πέμπτη 25 Ιουλίου, ο Περιφερειάρχης,Νεκτάριος Φαρμάκης.