Η κατάσταση στο οδικό δίκτυο της Ορεινής Ναυπακτίας σήμερα Παρασκευή 13 Ιανουαρίου
από Lepanto RTV
Διαβάστε αναλυτικά
Η κατάσταση στο επαρχιακό δίκτυο της Ορεινής Ναυπακτίας σήμερα 13 Ιανουαρίου 2017, έχει ως εξής:
ΔΕ Πυλλήνης: Η κυκλοφορία διεξάγεται κανονικά αλλά μόνο με αλυσίδες. Οι ΤΚ Στύλιας και Ελευθέριανης παραμένουν αποκλεισμένες.
Η κυκλοφορία διεξάγεται κανονικά αλλά μόνο με αλυσίδες. Η ΤΚ Λιβαδακίου και η ΕΟ Αράχωβας-Ψηλός Σταυρός εξακολουθούν να είναι αποκλεισμένες.
Η κυκλοφορία διεξάγεται κανονικά αλλά μόνο με αλυσίδες. Εξακολουθούν να είναι αποκλεισμένες οι ΤΚ Γρηγόρι, Ελατόβρυση, Καλονή, Κυδωνιά, Γραμμένη Οξυά, Λεύκα, Μενδρινή. Σε όλες τις αποκλεισμένες περιοχές επιχειρούν εκχιονιστικά μηχανήματα εκτός από τις περιοχές Καλονής-Κυδωνίας που θα επιχειρήσουν αύριο.
Την αναγκαιότητα για διαφάνεια και λογοδοσία της Περιφερειακής Αρχής τόνισε ο επικεφαλής της παράταξης «Μαζί Αλλάζουμε - Δυτική Ελλάδα», Κώστας Καρπέτας, κατά την τοποθέτησή του στο περιφερειακό συμβούλιο της Πέμπτης 25ης Ιουλίου 2024
Την πλήρη εικόνα των δαπανών της ΠΔΕ, με τη μέθοδο των αναθέσεων, αποσαφήνισε στο Περιφερειακό Συμβούλιο που πραγματοποιήθηκε χθες Πέμπτη 25 Ιουλίου, ο Περιφερειάρχης,Νεκτάριος Φαρμάκης.