Δελτίο τύπου εξέδωσε η Ομοσπονδία Επαγγελματιών Ναυπακτίας και Δωρίδας...
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Θέμα:Απεργιακή κινητοποίηση Τρίτη 05/12/2023.
Το ΔΣ της Ομοσπονδίας με ομόφωνη απόφαση του καλεί όλα τα σωματεία-μέλη της Ομοσπονδίας, καθώς και κάθε ελεύθερο επαγγελματία για συμμετοχή στην απεργία της 05/12/2023 σύμφωνα με την απόφαση της Συντονιστικής Επιτροπής ελεύθερων επαγγελματιών, επιστημόνων, επαγγελματοβιοτεχνών και εμπόρων, την οποία και επισυνάπτουμε για ενημέρωση σας.
Την αναγκαιότητα για διαφάνεια και λογοδοσία της Περιφερειακής Αρχής τόνισε ο επικεφαλής της παράταξης «Μαζί Αλλάζουμε - Δυτική Ελλάδα», Κώστας Καρπέτας, κατά την τοποθέτησή του στο περιφερειακό συμβούλιο της Πέμπτης 25ης Ιουλίου 2024
Την πλήρη εικόνα των δαπανών της ΠΔΕ, με τη μέθοδο των αναθέσεων, αποσαφήνισε στο Περιφερειακό Συμβούλιο που πραγματοποιήθηκε χθες Πέμπτη 25 Ιουλίου, ο Περιφερειάρχης,Νεκτάριος Φαρμάκης.