ΓΕΜΙΣΕ ΑΝΟΙΞΗ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΚΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΤΟ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ ΤΗΣ ΠΑΤΡΑΣ
από ΜΑΝΤΩ ΚΑΠΕΝΤΖΩΝΗ
Τα παιδάκια και τις νηπιαγωγούς του Παιδικού Σταθμού «Παραμύθι», υποδέχθηκε σήμερα το πρωί, στο νέο Δημαρχείο της Πάτρας, ο Δήμαρχος Κώστας Πελετίδης.
Ο Δήμαρχος, για μια ακόμα φορά έγινε παιδί με τα παιδιά, που χάρηκαν την λίγη ώρα που έμειναν μαζί του, του μίλησαν και τον ρώτησαν διάφορα με την απλότητα και την ευθύτητα που διακρίνει τα παιδιά, του έψαλαν τα κάλαντα του Λαζάρου και του πρόσφεραν «λαζαράκια» και πασχαλιάτικα λουλούδια!
Τα παιδάκια, ξεναγήθηκαν και στον εκθεσιακό χώρο του Δημαρχείου.
Την αναγκαιότητα για διαφάνεια και λογοδοσία της Περιφερειακής Αρχής τόνισε ο επικεφαλής της παράταξης «Μαζί Αλλάζουμε - Δυτική Ελλάδα», Κώστας Καρπέτας, κατά την τοποθέτησή του στο περιφερειακό συμβούλιο της Πέμπτης 25ης Ιουλίου 2024
Την πλήρη εικόνα των δαπανών της ΠΔΕ, με τη μέθοδο των αναθέσεων, αποσαφήνισε στο Περιφερειακό Συμβούλιο που πραγματοποιήθηκε χθες Πέμπτη 25 Ιουλίου, ο Περιφερειάρχης,Νεκτάριος Φαρμάκης.