Η κατάσταση στο οδικό δίκτυο της Ορεινής Ναυπακτίας
από Lepanto RTV
Σήμερα Δευτέρα 16 Ιανουαρίου
Δείτε αναλυτικά την κατάσταση που επικρατεί σε όλο το οδικό δίκτυο της Ορεινής Ναυπακτίας:
ΔΕ Πυλλήνης: Από Παλαιόπυργο και πάνω η κυκλοφορία διεξάγεται μόνο με αντιολισθητικές αλυσίδες λόγω ισχυρού παγετού.
ΔΕ Πλατάνου: Από Ποκίστα και πάνω, αλλά και από ΕΟ Αράχωβα-Ψηλός Σταυρός η κυκλοφορία διεξάγεται μόνο με αντιολισθητικές αλυσίδες λόγω ισχυρού παγετού.
ΔΕ Αποδοτίας: Από Λιμνίστα και πάνω, η κυκλοφορία διεξάγεται μόνο με αντιολισθητικές αλυσίδες λόγω ισχυρού παγετού.
Την αναγκαιότητα για διαφάνεια και λογοδοσία της Περιφερειακής Αρχής τόνισε ο επικεφαλής της παράταξης «Μαζί Αλλάζουμε - Δυτική Ελλάδα», Κώστας Καρπέτας, κατά την τοποθέτησή του στο περιφερειακό συμβούλιο της Πέμπτης 25ης Ιουλίου 2024
Την πλήρη εικόνα των δαπανών της ΠΔΕ, με τη μέθοδο των αναθέσεων, αποσαφήνισε στο Περιφερειακό Συμβούλιο που πραγματοποιήθηκε χθες Πέμπτη 25 Ιουλίου, ο Περιφερειάρχης,Νεκτάριος Φαρμάκης.