Πρέπει άμεσα να αντικαταστήσει το τεχνητό μέλος βάδισης.....
Η τηλεόραση του Lepanto φιλοξένησε στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του σταθμού, τον Πωλ. Έναν μαχητή της ζωής που θα πρέπει όλοι να του δώσουμε την ευκαιρία να ζήσει όπως του αξίζει. Είναι ένας νέος άνθρωπος γεμάτος όρεξη για δουλειά που δυστυχώς όμως δεν του δίνουν την δυνατότητα να εργαστεί. Η τηλεόραση του Lepanto, θα προσπαθήσει να βοηθήσει όσο το δυνατόν περισσότερο τον Πολύκαρπο και ευελπιστούμε να ανταποκριθεί το κοινό στο κάλεσμά μας.
Η περίπτωση του 35χρονου Πολύκαρπου (Πωλ) Τσιγγενόπουλου από το Σκάλωμα Φωκίδας αγγίζει τις καρδιές μας και μας υπενθυμίζει την ανάγκη για την ύπαρξη ανθρώπινης αλληλεγγύης.
Ένα σοβαρό τροχαίο ατύχημα, στο οποίο δεν υπήρχε δική του υπαιτιότητα, στις 17 Δεκέμβριο 2011, ανάγκασε τους γιατρούς να του αφαιρέσουν το αριστερό του πόδι κάτω από το γόνατο, σε ηλικία μόλις 23 ετών.
Όποιος θέλει πραγματικά να υποστηρίξει την προσπάθειά του να αντικαταστήσω το τεχνητό μέλος βάδισης, αλλά και την προσπάθειά του για εύρεση εργασίας, μπορεί να επικοινωνήσει μαζί του στο 695 8098998
Την αναγκαιότητα για διαφάνεια και λογοδοσία της Περιφερειακής Αρχής τόνισε ο επικεφαλής της παράταξης «Μαζί Αλλάζουμε - Δυτική Ελλάδα», Κώστας Καρπέτας, κατά την τοποθέτησή του στο περιφερειακό συμβούλιο της Πέμπτης 25ης Ιουλίου 2024
Την πλήρη εικόνα των δαπανών της ΠΔΕ, με τη μέθοδο των αναθέσεων, αποσαφήνισε στο Περιφερειακό Συμβούλιο που πραγματοποιήθηκε χθες Πέμπτη 25 Ιουλίου, ο Περιφερειάρχης,Νεκτάριος Φαρμάκης.