έλεγχος και ενημέρωση από το κέντρο υγείας Ναυπάκτου
Ολοκληρώθηκαν και μάλιστα με επιτυχία οι δράσεις στο κέντρο υγείας Ναυπάκτου με αφορμή τη παγκόσμια ημέρα σακχαρώδη διαβήτη, ενώ η συμμετοχή των πολιτών κρίθηκε ως ικανοποιητική.
Την αναγκαιότητα για διαφάνεια και λογοδοσία της Περιφερειακής Αρχής τόνισε ο επικεφαλής της παράταξης «Μαζί Αλλάζουμε - Δυτική Ελλάδα», Κώστας Καρπέτας, κατά την τοποθέτησή του στο περιφερειακό συμβούλιο της Πέμπτης 25ης Ιουλίου 2024
Την πλήρη εικόνα των δαπανών της ΠΔΕ, με τη μέθοδο των αναθέσεων, αποσαφήνισε στο Περιφερειακό Συμβούλιο που πραγματοποιήθηκε χθες Πέμπτη 25 Ιουλίου, ο Περιφερειάρχης,Νεκτάριος Φαρμάκης.