Υπο την αιγίδα της Ιερας Μητροπόλεως Ναυπάκτου και Αγίου Βλασίου
Τιμητική εκδήλωση για τον Ίλαρχο Κων. Τζαβέλλα θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 2 Δεκεμβρίου 2023 και ώρα 7 μ.μ στο πνευματικό κέντρο της Ι.Μ Ναυπάκτου και Αγίου Βλασίου
Την αναγκαιότητα για διαφάνεια και λογοδοσία της Περιφερειακής Αρχής τόνισε ο επικεφαλής της παράταξης «Μαζί Αλλάζουμε - Δυτική Ελλάδα», Κώστας Καρπέτας, κατά την τοποθέτησή του στο περιφερειακό συμβούλιο της Πέμπτης 25ης Ιουλίου 2024
Την πλήρη εικόνα των δαπανών της ΠΔΕ, με τη μέθοδο των αναθέσεων, αποσαφήνισε στο Περιφερειακό Συμβούλιο που πραγματοποιήθηκε χθες Πέμπτη 25 Ιουλίου, ο Περιφερειάρχης,Νεκτάριος Φαρμάκης.