Το Τμήμα Επισκεπτριών Υγείας του Κέντρου Υγείας Ναυπάκτου θα πραγματοποιήσει ενημέρωση και προσυμπτωματικό έλεγχο για τον Σακχαρώδη Διαβήτη στις 15 και 16 Νοεμβρίου 2023, μεταξύ 9:00’-13:00’, στο γραφείο Ν.12 στο χώρο του ΚΥ Ναυπάκτου.
Η εν λόγω δράση πραγματοποιείται στο πλαίσιο του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας για τον Σακχαρώδη Διαβήτη που έχει καθιερωθεί να εορτάζεται στις 14 Νοεμβρίου κάθε χρόνο.
Την αναγκαιότητα για διαφάνεια και λογοδοσία της Περιφερειακής Αρχής τόνισε ο επικεφαλής της παράταξης «Μαζί Αλλάζουμε - Δυτική Ελλάδα», Κώστας Καρπέτας, κατά την τοποθέτησή του στο περιφερειακό συμβούλιο της Πέμπτης 25ης Ιουλίου 2024
Την πλήρη εικόνα των δαπανών της ΠΔΕ, με τη μέθοδο των αναθέσεων, αποσαφήνισε στο Περιφερειακό Συμβούλιο που πραγματοποιήθηκε χθες Πέμπτη 25 Ιουλίου, ο Περιφερειάρχης,Νεκτάριος Φαρμάκης.